Zálohujte svoje data!

To nejcenější co v životě máme, je život sám…

Se životem jsou spojeny vzpomínky a aby jste si vzpomínky osvěžili máte je třeba v  poznámkách nebo fotografiích. Všechny tyto uložené informace se společně nazývají v moderní době data.

Aby jste zajistili v současné době jejich ochranu, je potřeba data zálohovat.

To že jste o data doposud nepřišli, neznamená jestli, ale kdy o ně přijdete , pokud nesprávně nezálohujete.

Obecně se zálohy řeší hovorovým pravidlem tři dva jedna.

Dělejte si :

  • 3 – Udělejte tři zálohy našich dat : redundance (náheada) je klíčová ve všem, co souvisí se zálohováním, takže nestačí vytvořit jedinou zálohu. Doporučujeme, že je nejlepší vytvořit alespoň tři různé kopie obsahu našich dat či jednotek.
  • 2 – Uložte alespoň dvě kopie na různá média : Abychom dosáhli větší spolehlivosti tohoto procesu, neměli bychom tyto zálohy ukládat na stejné médium nebo úložné zařízení. Doporučuje se uložit alespoň 2 ze 3 záloh na různá média. Jako příklad je třeba uvést, že můžeme využít na jedné straně USB,  pevný disk a na druhé straně třeba virtuální cloud disk.
  • 1 – Jedna ze záloh musí být někde jinde : Již víme, kolik záloh je třeba vytvořit a jak je na základě tohoto pravidla uložit. Ale také nám doporučuje ponechat si jeden z nich zálohy na jiném místě. Zde odkazujeme na fyzické umístění, to znamená uložit alespoň jednu z těchto záloh mimo náš domov nebo společnost. To nám umožní obnovit vše zde uložené v případě extrémní katastrofy. Je zřejmé, že se to stává obzvláště důležité na obchodní úrovni.

 

Nyní otázkou jestli o data příjdete, ale kdy o ně přijdete.