Legální či nelegální software?

 

Ještě se na servisní podpoře výpočetní techniky občas potkáváme, že je lidem líto koupit si legálně software.

Bohužel i v tomto často platí, „laciný, dvakrát placený“. Pak se může stát klidně, že nejenom že tzv. „cracknuté“ programy zadarmo zneužijí váš PC, nebo vám otravují reklamou, či v horším případě odezírají vaše přihlašovací hesla.. ale až si řeknete, že tedy např. MSOffice si pořídím legální, může „ajťák“, který vám to do PC bude instalovat, klidně stráví nad instalací 3hodiny navíc a bude vás to stát více peněz, protože se často stane, že nelegální  software zablokoval určité části programů aby znemožnil fungování jejich legálním verzím.

 

Rozmyslete se tedy, jestli určitě chcete nelegální software a nebo se zeptáte u lidí znalých a ne jen domácích kutilů.

 

Za mne nelegální-cracknutý SW do PC nepatří, protože otevíráte většinou neznámé možnosti programátorovi nelegálního programu a to se většinou nevyplatí.

 

v mých detailech:

Instalace mso2016 pro, po nelegální instalaci MSO2016 pro+ klientem, byla trochu problematická z důvodu, že crack neustále tvrdil, že i po odinstalaci mso16pro+ je po instalaci nové legal verze nainstalována a vypínal licenci a msoofice.

Cestou bylo provést oddinstalaci pomoci scriptu níže a novou instalací a aktivací. 

https://support.office.com/en-us/article/Uninstall-Office-from-a-PC-9dd49b83-264a-477a-8fcc-2fdf5dbf61d8?ui=en-US&rs=en-US&ad=US

nebo

https://1drv.ms/u/s!AurlSoecLWRtosYzcvxpogH3R79vmQ

Tato poslední varianta fungovala správně.