Blacklist – antispam- Barracuda

Web http://www.barracudacentral.org/rbl
URL pro vyhledávání http://www.barracudacentral.org/lookups
URL pro odstranění z blacklistu http://www.barracudacentral.org/rbl/removal-request
Kontakt http://www.barracudacentral.org/contact/feedback
Popis

Barracuda Reputation Block List (také známý jako BRBL) je blacklist společnosti Barracuda Networks. Barracuda Networks je výrobce hardwarových anti-spamových zažízení. Barracuda Reputation Block List (BRBL) je považován za spolehlivý blacklist s malým procentem chyb- false positives.

Použití BRBL je zdarma. Ip adresa serveru který chce tento blacklist používat ale musí být nejprve zaregistrována na stránkách blacklistu.

Do blacklistu není možné přidávat IP adresy manuálně. Většina dat blacklistu je sbírána z anti-spamových zařízení společnosti Barracuda Networks instalovaných u jejích zákazníků.

Kritéria pro zařazení

IP adresy s open relay, spamové proxy a adresy zachcené ve spamový pastech jsou do blacklistu přidávány automaticky ihned po detekci. Data z antispamových zařízení Barracuda jsou do blacklistu zasílána pokud je některý email vyhodnocen jako spam. Detekované adresy zdorje jsou potom přidány do blacklistu.
Zóny
b.barracudacentral.org

b.barracudacentral.org vrací IP adresu 127.0.0.2 na reverzení DNS dotaz, pokud je IP adresa v blacklistu zařazena. Pře pokládáním DNS dotazů musí být každý server zaregistrován na stránkách Barracuda Networks a jeho přístup musí být správci blasklistu schválen.

Odstranění z blacklistu

Požadavek na odstranění z blacklistu je možné zadat na webových stránkách vyplněním webového formuláře. Požadavky na odstranění v blacklistu jsou zpracovávány mauálně a odstranění z blacklistu je většinou provedeno do 24 hodin.

BRBL spolupracuje s EmailReq.org. EmailReq.org je DNS whitelist do kterého lze za malý poplatek po prověření, že IP adresa není spojena se spamem tuto IP adresu zařadit. Pokud je IP adresa zařazena ve whitelistu EmailReq.org není Barracuda Reputation Block Listem reportována.